7 czerwca 2015

Znalazłam ideał?

Od kiedy jest Tośka na świecie, ogolone pół nogi to moja rzeczywistość.
Zaczynam i wtedy ona mnie woła, ona do mnie wpada albo zaczyna płakać - wariantów jest wiele - efekt jest ten sam: od kiedy zostałam mamą mojej kochanej hajnidki, nie mam zbyt wiele czasu dla siebie. 
Ok, wiem, że mogę wyjść do salonu albo zamknąć drzwi. Teoretycznie mogę, ale szkoda mi tego czasu z nią...
Czyli co mi pozostaje? W maseczce na twarzy mogę biegać po mieszkaniu, ale z depilatorem na kablu to już się nie uda.

Z pomocą przyszedł Braun i TRND


 Jak to już z TRND bywa: kampania warta zachodu :) 
W zestawie otrzymałam depilator Braun SE 9558, czyli depilator silk epil 9, nasadkę golącą  oraz epilator do twarzy. 

Braun SE 9558

  
  • Nowa o 40% szersza głowica zapewniająca szybszą depilację
  • Technologia MicroGrip to 40 par pęset opracowanych w taki sposób, aby zamykały się pod optymalnym kątem i chwytały włoski jak najbliżej skóry, dzięki czemu usuwają nawet najkrótsze z nich

Możliwość użytkowania w ciepłej wodzie zwiększa komfort depilacji dzięki poprawie krążenia i sprawieniu, że skóra jest mniej wrażliwa

Ruchoma głowica doskonale dopasowuje się do kształtu ciała zapewniając doskonały komfort i maksymalną dokładność

System masażu o wysokiej częstotliwości doskonale stymuluje skórę łagodząc ból depilacji

Zestaw zawiera również epilator do twarzy FACE, który precyzyjnie usuwa włoski z twarzy wraz z cebulkami

W zestawie:
Głowica goląca
Nakładka tnąca
Nasadka masująca
Nasadka do kontaktu ze skórąDepilację zaczęłam od piszczeli bo już są przyzwyczajone.
Najpierw był SZOK! Nie boli? aaa nasadka masująca, ok.
Ale sprawdziłam też z nasadką do kontaktu ze skórą i efekt był podobny. Albo Braun dokonał cudu, albo jego poprzedniczka Rowenta już mnie tak uodporniła na ból...
Sprawdziłam, na udach i rękach czuję szczypanie, ale nie mogę powiedzieć, że boli.

SE 9 ma dwie funkcje redukujące ból - nasadka masująca oraz możliwość używania pod wodą. Przy połączeniu obu - nie czuć nic.


Zrobiłam test:
Na start wydepilowałam prawą nogę SE 9 a lewą nogę moją stara Rowentą. 
Czas golenia:
Rowenta: 6:52
Braun: 4:08
Po tygodniu lewa noga nadawała się do powtórnej depilacji, na prawej nodze było kilka pojedynczych włosków.

To mi trochę też wyjaśnia skąd ta bezbolesność zabiegu Braunem - on naprawdę skutecznie wyrywa włoski, w porównaniu do jego poprzedniczki, która je bardzo boleśnie urywała... 

Wodoodporność umożliwia też mycie urządzenia pod bieżącą wodą! 

Dodatkowo w zestawie jest nasadka goląca i tnąca. W poprzedniku ich nie używałam bo miały tendencję do łapania skóry - przy każdym podejściu był jakiś krwotok. SE 9 tego nie robi więc mogę ogolić pachy lub bikini. Standardową dla mnie funkcją jest regulacja prędkości oraz lampka - depilatora bez tych opcji nawet nie brałabym pod uwagę. 

Za to muszę przyznać, że ciągle zachwyca mnie bezprzewodowość i co najważniejsze - bardzo szybko ładujący się akumulator. Epilator do twarzy. Ale po co? Przecież mam pęsetę albo wosk. 
Użyłam już wiem po co - szybko i mniej boleśnie. 

Obraca się w obie strony, więc zawsze można wygodnie użytkować bez względu na stronę twarzy. 

Jest na baterię i moim zdaniem to jest jego największa wada bo energię z tej baterii wysysa dość szybko. No dobra ale pomijając wygodę, jestem babą i lubię ładne rzeczy. Braun Silk-épil 9 od strony wizualnej uważam, za znośny. Nie zachwyca mnie ale też nie przeszkadza mi jeśli leży na blacie w łazience. Gdyby jednak komuś przeszkadzał to w zestawie jest torebeczka do trzymania urzadzenia wraz z akcesoriami :)


Fakty i mity o depilacji.

1. Po depilacji włoski odrastają słabsze. PRAWDA. W zabiegu depilacji włoski usuwane są wraz z cebulkami, co powoduje, że włoski stają się delikatniejsze i cieńsze.
2. Odrastające po depilacji włoski są ciemniejsze. FAŁSZ. Można odnieść takie wrażenie, ponieważ odrastający włosek ma naturalny kolor, nierozjaśniony pod wpływem słońca, mydła i innych czynników. 
3. Depilacja z czasem staje się mniej bolesna. PRAWDA. Włoski odrastają w różnym tempie, więc po kilku depilacjach zmniejsza się liczba włosków do usunięcia. Skóra przyzwyczaja się także do depilacji, przez co depilacja z czasem staje się bardziej komfortowa.
4. Najlepszym sposobem na wrastające włoski jest peeling. PRAWDA. Włoski wrastają, gdyż nie są w stanie przebić się przez zewnętrzną warstwę skóry. Peeling rozwiązuje ten problem poprzez złuszczanie martwego naskórka na powierzchni skóry.Popularne posty

Moja lista blogów