5 maja 2015

Serenada do sera czyli kolejna kampania od streetcom

Czy wiedzieliście, że na kilogram żółtego sera potrzeba 10litrów mleka? Ja też nie.
ale już wiem...


Dzięki kampanii Streetcom dowiedziałam się jeszcze kilku innych ciekawostek dot. ukochanego przeze mnie żółtego sera :)

  Dzięki rozbiciu na godziny nie było kolejek.
 Odbiór paczki:
Produkt zapakowany w specjalną torbę termiczną.


  A tak prezentowała się zawartość zanim moja progenitura nie przywłaszczyła sobie tego i owego ;)A teraz trochę informacji:

Ser Salami Serenada to...  
tradycyjny polski ser o okrągłym kształcie, dość gładkiej strukturze i bardzo drobnych oczkach. W smaku ser typu salami łączy łagodność i mleczność goudy z wyraźniejszymi nutami i posmakami serów szwajcarskich.

Najczęściej ser ten, ze względu na swój uniwersalny smak i okrągły kształt, znajduje zastosowanie jako baza pożywnego śniadania. Daje też możliwość eksperymentowania z koreczkami, minikanapkami, łódeczkami i propozycjami dla dzieci.

Salami doskonale pasuje do sałatek, tostów,a utarty do dań zapiekanych, sosów i pizzy.

Oraz kilka ciekawostek:

  • Wino to wspaniały dodatek do sera! Podawane do posiłku pomaga w trawieniu oraz zmniejsza ryzyko zagrożenia chorobami serca. Przy wyborze kieruj się tym, żeby wino pasowało do sera, który serwujesz.
    Do sera Salami idealnie będą pasować białe i różowe wina półsłodkie. Pamiętaj też o zalecanej temperaturze podawanego wina: białe powinno mieć 8-12°C.
  • Świetnymi dodatkami do serów są oczywiści orzechy (najlepsze - włoskie), ale też suszona żurawina, rodzynki, suszone morele, oliwki, nawet miód. Doskonale sprawdzi się też konfitura z jarzębiny. Można je wszystkie położyć na desce do serów (miód trzeba przelać do mniejszego naczynia, żeby się nie rozlewał). Warto też przygotować koszyczek z pokrojoną bagietką lub małymi krakersami.
  • Serów nie powinno się przechowywać w folii spożywczej - szybciej pleśnieją. Lepiej zawinąć je w pergamin i przechowywać w zamykanym pojemniku.
  • Czym kroić ser? Najlepiej mieć specjalny nóż. Nóż taki ma zazwyczaj przestrzenie lub dziury na powierzchni, aby ser nie przyklejał się do nich w trakcie krojenia.
    Dobra rada – jeśli ser się klei do noża lub nie chce się dobrze kroić należy go zanurzyć na chwilę w gorącej wodzie. Gorące ostrze roztapia tłuszcz serowy i łatwiej tnie.
  • Drobno utarty ser może stanowić przyprawę do dań, ale też może być doskonałym środkiem zagęszczającym sosy i dipy. Wystarczy go odpowiednio drobno zetrzeć i stale mieszać gotując.
 Na stronie Serenady znajdziecie również trochę przepisów.
Popularne posty

Moja lista blogów